Image Image Image Image Image
Scroll to Top

To Top

w którym wystąpił Wilq Superbohater

15

Kwi
2013

In Blog

By Olga Wyszkowska

Wilq się sprzedał razy kilka, sprzedali i Wilq’a

On 15, Kwi 2013 | In Blog | By Olga Wyszkowska

Drodzy, jesteśmy świadkami wiekopomnego wydarzenia, które charakterystyczną grubą kreską zapisze się na kartach historii polskiej reklamy: oto, na naszych oczach, najsłynniejszy, najmniejszy, acz najbardziej charakterny superbohater komiksowy wszechczasów – Wilq, sprzedał się Hoop Coli.

Czy zgodnie z powiedzeniem Pudziana „tanio skóry nie sprzedał” – nie wiem. Z nowego, teaserowego spotu brzydszej siostry Coca-Coli można by wywnioskować, że zgarnął za swój występ całkiem okrągłą sumkę. Na tyle okrągłą, że nie starczyło już na dobrą, jakościową produkcję z dobrze dopasowanym lektorem i przynajmniej jednym fachowcem, który wyłapywałby rażące niedopatrzenia (vide: znikająca butelka)… ale – jak mawiał trener Piechniczek: „wiara wierzy w cuda”, mam więc nadzieję, że kolejna odsłona kampanii nie zostanie nakręcona lodówką i – jak ktoś mądrze napisał w komentarzach na YouTube:

„Mincewiczowie nie pozwolą schrzanić wizerunku Wilqa”.

Dla dobra ogółu, uznajmy, że początki bywają trudne, pomysł na wykorzystanie postaci komiksowej i wybór bohatera zacny, teaser spełniła swoje zadanie, zatem – czekamy.

Tags | , , , , , ,